Optigarden | Jak przygotować się do zakupu zadaszenia lub pergoli?

Nasze ogrody i tarasy to miejsca w których w ciągu roku zdecydowanie spędzamy najwięcej wolnego czasu. Nawet w okresie zimowym możemy w pełni korzystać z tych przestrzeni, ale o tym w innym artykule (niebawem pojawi się tekst o ogrodach zimowych). Coraz częściej w tych przestrzeniach aranżujemy i urządzamy bardzo dziś popularne zadaszenia lub pergole. Zadaszenia lub pergole nie dość, że dają wytchnienie przed słońcem i deszczem, tworzą również strefę komfortu czy spotkań z rodziną i znajomymi. Klasyczne lub nowoczesne formy, różnorodność materiałów (aluminium, stal, drewno, materiały tekstylne) stanowią również element dopełniający design domu.

Co zatem należy wiedzieć przed przystąpieniem do pozyskania oferty? Jak należy przygotować się przed złożeniem zapytania lub rozmową z konsultantem?

Na wstępie wyjaśnijmy sobie różnicę między zadaszeniem, a pergolą. Zadaszenie to konstrukcja na stałe związana z budynkiem, posiadająca stały, szczelny dach (z poliwęglanu lub szkła hartowanego). Natomiast pergola jest to konstrukcją przymocowaną do budynku, lub wolnostojącą z dachem ruchomym.

 

Znając już te różnice łatwo podjąć decyzje o potencjalnym zakupie.

Kiedy już zdecydujemy co tak naprawdę nas interesuje, ważne jest aby zebrać podstawowe informacje, które ułatwią konsultantowi przygotowanie spersonalizowanej oferty.

Na początek warto zrobić zdjęcie miejsca w którym ma powstać zadaszenie, czy pergola. Pozwoli nam to na ocenę miejsca, czy ewentualne wskazanie tego, jak należy przygotować, teren, podłoże, itd.

Kolejnym i najważniejszym elementem potrzebnym do wyceny jest podanie wymiarów konstrukcji (długość wzdłuż ściany oraz szerokość od ściany do słupa przyszłej konstrukcji).

Podczas spotkania lub rozmowy, przedstawiamy opcje rozbudowy zadaszenia/pergoli. Zbierając wszystkie informacje o Państwa zapotrzebowaniu przygotowujemy konkretną wycenę, która da ostateczny obraz kosztów jakie należy ponieść względem konstrukcji, oraz ewentualnego montażu
i opcji dodatkowych.

Po zaakceptowaniu przez Państwa oferty przechodzimy do procesowania zakupu (podział płatności). Jeśli oferta obejmuje montaż, wyznaczamy jego przybliżoną datę (tutaj podajemy czas oczekiwania w tygodniach). Sam montaż odbywa się w ciągu 1-2 dni, w zależności od wielkości, skomplikowania oraz elementów dodatkowych.

Zespół Optigarden

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *